Strona główna > Koszulki > Odzież biegowa na lato – jak wybrać odpowiednie rzeczy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lato wyczekiwane przez wszystkich miłośników biegania ma swoje minusy. Wystarczy kilka metrów biegu i już pojawia się pot, na skórze bolesne otarcia a bieganie w słońcu może nawet prowadzić do udaru. Czas więc wybrać dobrze rzeczy do letniego biegania. Odzież biegowa na lato powinna gwarantować nam komfort biegu, wentylację i to co ważne to odprowadzenie wilgoci na zewnątrz. Teoretycznie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale tak naprawdę jednak często o tym zapominamy i dopiero w momencie, gdy nasz bieg nie wygląda zbyt przyjemnie okaże się, że jednak wybór stroju był bardzo ważny. Wystarczą dwie godziny w trasie i bardzo szybko poczujemy się nieciekawie, wrócimy z otarciami. Jednocześnie możliwe, że będzie to w końcu odpowiedni motywator do tego, by zdecydować się na kupno czapki, koszulki, spodenek, okularów do biegania.

KOSZULKA

spodenki sportowe

Oczywiście można bez niej biegać, ale to raczej będzie przeznaczone na leśne dukty czy na plażę. Jeśli biegamy po mieście to praktycznie nie będzie możliwe, może się pojawić poważny problem ponieważ takie bieganie nie będzie dobre. Dlatego wybieramy dobrą koszulkę. Ten wybór jest bardzo ważny, ponieważ źle dopasowana koszulka będzie prowadzić niestety do otarć i poparzeń w związku z czym to bieganie przestanie być przyjemnością i relaksem a może się stać dla nas nawet katorgą. Wybieramy więc oddychający, przewiewny materiał, który będzie odpowiadał za odprowadzenie wilgoci na zewnątrz. Niestety dużo większe szanse na otarcia są w takich koszulkach, które nie mają rękawków. Wynika to z tego, że skóra pod ramieniem będzie odsłonięta i ociera się w czasie biegu o materiał.

CZAPKA

Najlepsza oczywiście propozycja z daszkiem. Czapki dla biegaczy nie są aż tak drogie i dlatego lepiej kupić oryginalną dla biegaczy niż taką z bazaru. Dzięki temu jest gwarancja, że głowa będzie wentylowana i w czasie biegu się nie zagotuje.

SPODENKI

Jeśli koszulka jest dobrze dopasowana również tak samo dobrze dopasowane muszą być również spodenki, które powinny przylegać do ciała. Najbardziej narażony na obtarcie będzie krok, dlatego zastosowanie spodenek obcisłych powinno być dobrą decyzją. Takie ubranie w trakcie biegu będzie również wyglądać bardziej profesjonalnie a więc może być potraktowane pozytywnie. W przypadku spodenek dobrym wyborem są te kompresyjne, ponieważ dzięki temu bieg nawet na długich dystansach będzie przyjemny.

Pozostałe dodatki takie jak czapka, okulary, frotka może nie są niezbędne, ale na pewno można je potraktować pozytywnie jako ten element, który uczyni bieganie przyjemniejszym.