Strona główna > Jak zamontować telewizor na ścianie

W polskich domach coraz częściej pojawiają się duże ekrany. Tak popularne niegdyś telewizory 32-calowe zastępowane są przez 55-calowe zestawy. Każdy seans pokazuje nam więcej, ale przestrzeń wokół nie powiększa się. Standardowe szafki RTV nie nadają się już do dużych telewizorów, bo zajmują więcej miejsca. Alternatywą jest uchwyt do telewizora montowany na ścianie. Jak zamontować telewizor na ścianie? Sprawdź: https://spokeo.pl/

Jak wybrać mocowanie do telewizora?

Głównymi czynnikami, które wpływają na decyzję o zakupie nowego telewizora są: wielkość ekranu, rozdzielczość, jakość obrazu, jakość dźwięku oraz system operacyjny. Co się stanie, jeśli uchwyt TV zostanie zamontowany na ścianie? Montaż odbiornika musi być wykonany prawidłowo i starannie. Może on ulec uszkodzeniu lub powodować dyskomfort podczas oglądania telewizji lub filmów.

Na co zwrócić uwagę w uchwycie ściennym?

Dopuszczalne obciążenie dla każdego płaskiego i regulowanego panelu t.v. Uchwyt jest przeznaczony dla telewizorów o określonej wadze. Źle dobrany wieszak może spowodować, że odbiornik nie utrzyma się na swoim miejscu.
Wielkość telewizora - Konstrukcja uchwytu ściennego do telewizora powinna być dostosowana do wielkości odbiornika. Zbyt mały uchwyt może spowodować uszkodzenie telewizora.
Standard VESA - Parametr ten określi rozstaw śrub montażowych, informacja ta powinna być zawarta w specyfikacji telewizora.

Wybór uchwytu ściennego do telewizora to nie tylko decyzja techniczna. To także kwestia osobistych preferencji. Dla niektórych osób ważny może być płaski ekran, który idealnie przylega do ściany. Inni uważają, że najważniejsza jest elastyczność odbiornika i możliwość regulacji kąta nachylenia. Ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiedni uchwyt TV dla Ciebie i jaki typ będzie działać najlepiej dla Twoich potrzeb.

Różne rodzaje uchwytów ściennych dostępnych dla telewizorów

Rodzaj telewizora i liczba seansów zależy od tego, jaki typ telewizora posiadasz. Ważne jest, aby czuć się komfortowo podczas oglądania i otrzymywać wyraźny obraz. Jaki jest najlepszy wybór? Trudno powiedzieć, który wybór jest najlepszy. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Zobacz także: TTV program

Płaski uchwyt ścienny do telewizorów - nadaje się do telewizorów 55-calowych (Vivanco 3971) i 65-calowych (Vivanco 3972). Odbiornik jest niewidoczny, ponieważ znajduje się zaledwie 22 mm od ściany. Jest integralną częścią wystroju wnętrza i zajmuje bardzo mało miejsca. Nie można go przesuwać, ani zmieniać kąta nachylenia ekranu.

Uchylny uchwyt TV - Ten uchwyt może być regulowany w celu dostosowania kąta nachylenia telewizora. Uchwyt ścienny Vivanco 37974 może być regulowany do 12 stopni w pionie dla telewizorów o przekątnej do 55 cali. Model Vivanco 37976 może być przesuwany w pionie do 20 stopni, w zależności od potrzeb użytkownika. Cały zestaw można zamontować na ścianie bez pomocy specjalisty. Ruchome elementy telewizora sprawiają, że nieco się on wyróżnia, co dla niektórych może być wadą.

Polacy wymieniają swoje telewizory średnio co 7 lat. Jeśli zdarza się to częściej, warto zaopatrzyć się w uniwersalny wieszak. Uchwyt do telewizorów 32-70 cali 50KG VESA 75x75 - 600x400 LCW 270T ARKAS pasuje do ekranów o przekątnej do 70 cali. Jego waga nie może przekroczyć 50kg. Pozwala na regulację w pionie i poziomie, co może pozytywnie wpłynąć na komfort oglądania. Nie musisz kupować nowego wieszaka TV, jeśli chcesz wymienić telewizor. Wystarczy rozebrać stary zestaw i zamontować nowy.

Jak zamocować uchwyt TV do ściany?

Prawidłowy montaż wymaga precyzji. Nie warto się spieszyć - warto zaplanować cały proces, nawet jeśli nie wymaga on wiele czasu i wysiłku. Najważniejsze na początku jest określenie położenia ekranu. Zbyt niskie lub wysokie ustawienie będzie miało negatywny wpływ na odbiór obrazu przez domowników. Na jakiej wysokości należy powiesić telewizor? W małych pomieszczeniach telewizor powinien być zawieszony na wysokości oczu. Można zamontować go wyżej, jeśli pomieszczenie jest duże i przestronne. Warto jednak zainwestować w regulowany uchwyt do telewizora, który w każdej chwili można łatwo dostosować do swoich potrzeb.

Warto wiedzieć:
Standardowej wielkości przestrzeń mieszkalna powinna mieć odległość 100-110 cm od podłogi do środka telewizora. Inaczej jest w sypialni, ponieważ telewizję oglądamy z pozycji leżącej. Odbiornik należy wówczas zawiesić na wysokości ok. 180 cm, licząc od dołu w dół.

Przed przystąpieniem do pracy należy sprawdzić, czy ściana nie jest uszkodzona. Najlepiej, aby była ona nośna i wykonana z cegły lub betonu. Karton gipsowy może spowodować, że uchwyt nie będzie wystarczająco mocny, aby utrzymać ciężar telewizora. Najlepiej jest mieć kable zainstalowane w ścianie, zanim będą potrzebne.

Więcej na: https://spokeo.pl/telewizja