Strona główna > Sandały sportowe > Jak wybrać wygodne sportowe sandały?

Lato to okres podróży i nowych przygód. Może ktoś ma już zaplanowane wycieczki czy długie spacery. Jeśli chcemy aktywnie spędzać swój wypoczynek to najważniejsze będą dobre buty. To one decydują o tym, czy będziemy w stanie przez kilka godzin maszerować. Czy spacer będzie dla nas przyjemnością czy może stanie się męczarnią. Warto wiedzieć jak wybrać sobie dobre sportowe sandały.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Większość ludzi wie, że wybranie dobrych butów będzie bardzo ważne. Zacząć trzeba przede wszystkim od tego jakie są skutki noszenia złych butów a wiec otarcia i pęcherze. Pewnie każdy ich doświadczył, ponieważ zawsze zdarzy się, że buty będą źle dobrane. Ale dalej noszenie takich butów może sprawić, że pojawią się kłopoty z kręgosłupem, halluksy oraz palec młotkowaty. Jeśli zwykłe obuwie może wywoływać przykre dolegliwości to trzeba mieć takie sportowe buty, które będą się sprawdzać nawet w ekstremalnych sytuacjach. Odpowiednio dopasowane sandały gwarantują dobre podparcie dla stopy i sprężysty krok. Ludzka stopa czuje się najlepiej na miękkim podłożu.

Przewodnik po zakupach

Warto inwestować w dobre sandały. Nie można oszczędzać na swoje zdrowie. Co więcej, jeśli kupimy tanie buty to najczęściej jeszcze więcej na tym stracimy, ponieważ szybko okaże się, że buty są słabe jakościowo, albo niewygodne i konieczne będzie kupno nowych. Kupując sandały warto również zwracać uwagę na sandały sportowepodeszwę, która musi być giętka ale mocna, by amortyzować pracę stopy na twardym podłożu. Najlepiej, gdy podeszwa jest antypoślizgowa, dzięki temu mamy lepszą przyczepność.

Sandały muszą być dopasowane do stopy tak, by palce nie wystawały ani pięta z tyłu. Nie mogą jednak być za duże, by nie okazało się, że stopa nam wychodzi z buta. Regulowane paski na rzepy powinny przylegać idealnie do stopy. Sandały nie powinny być całkowicie płaska. Stopa, jeśli ma być stabilna powinna mieć but na podwyższeniu około 2-3 cm.

Ważny będzie materiał, dobrze wybrać buty ze skory, które charakteryzują się dobrą jakością. Ale przy materiałach syntetycznych również można oczekiwać, że będą one coraz lepsze, dlatego nie trzeba od razu traktować ich jako takich, które się nie sprawdzą.

Nie powinniśmy się skupiać na wyglądzie takich butów. Zawsze najważniejszą kwestią będzie komfort dla naszej stopy. Nawet najmodniejsze buty nie sprawdzą się w momencie, gdy okaże się, żę są one niewygodne. Jeśli wybieramy buty najlepiej robić to wieczorem, ponieważ wtedy uniknie się sytuacji, w której niestety but okaże się niedopasowany.

Zobacz również