Strona główna > Sandały sportowe > Jakie sandały sportowe ?

Jakie sandały sportowe ?

W czasie, gdy żar leje się z nieba należy dać oddech stopom. Warto pozbyć się ciężkich zabudowanych butów, a zamiast nich warto postawić na sandały. Śmiało oczywiście można również rezygnować ze skarpet. Stopy, gdy zostaną uwolnione na pewno poczujecie różnicę. Oferta sandałów turystycznych to obecnie przekrój zróżnicowanych produktów, na jakie będzie się można decydować. Znajdzie się tam coś dla wymagających, którzy udają się na trudne szklaki jak i dla tych osób, które wybierają raczej spacerowanie po mieści. Warto zdecydować się na dobre marki, które gwarantują nam pełen komfort i wygodę. Oczywiście występuje podział na sandały sportowe damskie oraz sportowe męskie.

SANDAŁY ZABUDOWANE

Pierwsza opcja to doskonały wybór dla tych osób, które chętnie przemierzają takie ścieżki, na których sprawdzać się będzie agresywny bieżnik gwarantujący nam stabilność. Podeszwy takie przypominać nam będą klasyczne buty trekkingowe. Są żłobione głęboko, posiadają profil chroniący palce, są nieco sztywniejsze. Buty takie są dobre na średnio trudny teren, gdy jednak chcemy wybrać się rzeczywiście w góry na poważne szklaki w ogóle sandały nie wchodzą w grę. Wtedy raczej trzeba postawić na klasyczne buty trekkingowe, górskie.

SANDAŁY PASKOWE

Mamy również modele miejsko turystyczne. To takie buty, które są proste. często składają się z kilku pasków. Ich zadaniem będzie trzymanie stopy w odpowiednim miejscu w stosunku do podeszwy. Odsłaniać będą dużą powierzchnię ciała, ale dzięki temu gwarantują nam odpowiednią wentylację i wydaje się, sandały klapki​że to będzie się liczyć w okresie ciepłych dni.

MATERIAŁ

Bez względu na to czy chcemy postawić na górskie sandały czy może jednak chcemy pomyśleć o sportowych sandałach to zawsze trzeba sprawdzić z jakiego materiału przygotowane są te buty, na które będziemy się decydować. Można znaleźć albo propozycje skórzane, albo też propozycje syntetyczne. Naturalny materiał gwarantuje nam komfort i wygodę, będzie to materiał dla skóry przyjemny. Problem jedynie będzie związany z tym, że takie buty są droższe, a gdy mają kontakt z wodą również nie będzie to dla nich odpowiednie. Dlatego skórzane sandały polecić będzie można raczej do użytku miejskiego. Syntetyczne materiały będą odpowiednie w momencie, gdy mamy zamiar spacerować w górach i nie wiemy co się wydarzy.

ROZMIAR

Rozmiar jak wiadomo musi być dobrze dopasowany ale to nie powinno nikogo dziwić. Najlepiej będzie wybierać buty wieczorami, ponieważ wtedy łatwiej będzie je dopasować, gdy stopa jest już nieco zmęczona, spuchnięta.