Strona główna > Snowboard > Jakie spodnie narciarskie kupić?

Jakie spodnie narciarskie kupić?

Nie ma znaczenia czy dopiero zaczynamy swoją przygodę narciarską czy już jesteśmy na nartach od lat na pewno znalezienie dobrej narciarskiej odzieży będzie bardzo ważne. Jeśli nie wiemy czym się różnią poszczególne laminaty, membrany na pewno nasz artykuł może być dla was istotnym wsparciem.

Materiał, z którego wykonane są spodnie narciarskie, decyduje o ich jakości. To pierwsza rzecz, na którą powinno się zwrócić uwagę przy zakupie. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek. Podstawowa sprawa to materiał nieprzemakalny oraz oddychający. Jeśli chcemy kupić spodnie, które nawet po upadku nie będą przemakać to najważniejszym elementem jest membrana wodoszczelna a do tego oddychająca warstwa. Takie spodnie będą jednocześnie nieprzemakalne, ale również pozwolą skórze oddychać i dlatego pot w trakcie wysiłku będzie usuwany skutecznie na zewnątrz. W ten sposób nie trzeba się obawiać o oparzenia i dlatego mamy komfort jazdy. Wybór nie będzie wcale prosty. Membrana nie jest membranie równa, Można dzielić je na mikroporowate oraz hydrofilowe.

spodnie z membranąPo drugie – wytrzymały i izolujący ciepło

Membrana to jedna z warstw, z której wykonuje się spodnie dla narciarzy. Razem z wierzchnią warstwą i materiałem podszewką tworzy laminat. Od jakości zależy czy będą to spodnie wytrzymałe oraz ciepłe. Z pewnością kilka laminatów i materiałów szczególnie zasługuje na uwagę. Najlepszą opcją może być Cordura, a więc taki materiał, który od strony praktycznej okazuje się być doskonały i powinniśmy być z niego zadowoleni.

Wykonanie

Materiał to jednak nie wszystko. Ważne będzie również wykonanie. Nawet najlepsza i najmniej przepuszczalna tkanina nie będzie się sprawdzać, gdy szwy i zamki nie będą wodoszczelne. Dlatego szukając spodni trzeba sprawdzić wiele różnych elementów wykonania. Rozporek z boku nogawki może mieć różną długość. Jeśli będziemy na cieplejszych stokach na pewno będzie się nam przydawał. Powinno się wybierać takie spodnie, gdzie mamy wzmocnione krawędzie nogawek oraz kolan. W ten sposób chroni się spodnie przed rozdarciem i to poleca się początkującym narciarza. Dobrą opcją będzie także nieco podwyższony tył, który chroni nerki oraz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Najlepiej jeśli jest wzmacniany i profilowany. Regulacja szerokości w pasie także będzie przydatnym rozwiązaniem, dzięki temu nie trzeba się bać, że spodnie będą się zsuwać. Jeśli nie mają one szelek będzie to przydatne rozwiązanie. Jeśli na stoku chcemy być bezpieczni sprawdzą się także specjalnie przygotowywane spodnie, gdzie mamy dodatkowo odblaski. W ten sposób będzie można bezpiecznie poruszać się nawet po zmierzchu.