Strona główna > Snowboard > Jakiego ubrania potrzebujesz, by stanąć na snowboardzie

Spodnie

Obok dobrych rękawic na desce będą się liczyć spodnie. Nieodłączna część jazdy to oczywiście siedzenie na śniegu a więc takie spodnie muszą mieć doskonałą membranę przynajmniej 5000mm, ale ona gwarantuje nam tylko minimalną ochronę i to wyłącznie po jej wcześniejszej impregnacji. Należy liczyć się z tym, że takie spodnie trzeba również poddać na nowo impregnacji w trakcie albo po sezonie. Własnoręczna impregnacja nie jest tak skuteczna jak ta wykonywana przez producenta, dlatego raczej nie powinno się prać spodni bez konieczności.

Doskonałym wyborem będą spodnie z membraną 10000-15000. Można powiedzieć, że to już całkiem rozsądny kompromis. Kupując spodnie nie trzeba się będzie przejmować oddychalnością, ponieważ w większości z nich producenci starają się kształtować wywietrzniki, które regulują dostęp powietrza. Można również wybrać spodnie, które mają ocieploną warstwę wewnętrzną. Temperatura będzie wtedy do regulowania przez wywietrzniki i dobrą bieliznę. Odpowiednie kurtka snowboardowaspodnie na deskę powinny mieć wzmocnienie na kolanach oraz poniżej pleców. Jeśli jest to dodatkowo stworzone z materiałów, które są antypoślizgowe to będzie można takie rozwiązanie potraktować rzeczywiście pozytywnie. Tylne kieszenie ładnie będą wyglądać, ale w praktyce nie mają żadnej roli, dlatego tak naprawdę nie ma co zwracać na nie uwagi. Ewentualnie możemy tam mieć tylko śnieg po upadku.

Kurtka

Jeśli chodzi o kurtkę na deskę również ważnym elementem będzie jej wodoodporność, jednak produkty z dobrą membraną od około 5 tysięcy mm powinny być już dobrą propozycją. Pewnie wiele osób, które regularnie stają na desce stwierdzą, że takim istotnym elementem będzie również to jak wygląda odprowadzanie pary. Wspinaczka w śniegu będzie oczywiście decydować o tym, że mocno się zmęczymy i dlatego skuteczne odprowadzenie pary może się nam po prostu przydać, a taki element będzie nam zaproponowany praktycznie tylko i wyłącznie w kurtkach z dobrą membraną. Jeśli chcemy mieć dobry mikroklimat po założeniu kurtki trzeba pamiętać, że musi być ona dobrze dopasowana. Nie powinniśmy się pod kurtkę zbyt ciepło ubierać. Najlepiej, jeśli kurtka nie ma podpinki. Obowiązkowo oczywiście musi się w kurtce pojawić również kaptur, ale tutaj trzeba pamiętać, że ważna będzie możliwość jego regulowania. Chodzi o to, by pasował do rozmiarów głowy i nie sprawiał, że pole widzenia będzie w takim kapturze zawężone. Usta i broda po zapięciu powinny być zakryte, wtedy będzie można oczekiwać komfortu w trakcie jazdy a kurtka od strony praktycznej także dobrze się sprawdzi.