Strona główna > Strój sportowy dla kobiet > 30+ Hobby dla kobiet - czerp więcej radości z życia!

Hobby dla kobiet i dziewcząt są niezbędne, aby dać ci czas, aby być kreatywnym i wolne od wielu zadań domowych, które wydają się być pozostawione do nas! W szczególności, gdy Twoja praca nie jest tak satysfakcjonująca i interesująca, jak byś chciała, hobby tworzy przestrzeń w Twoim życiu, gdzie możesz robić coś, co naprawdę Cię interesuje!

Hobby dla kobiet wahają się od zajęć takich jak tworzenie biżuterii, renowacja mebli lub czytanie, które zapewniają trochę spokoju i ciszy w innym gorączkowym życiu, do bardzo społecznych działań, takich jak kluby spacerowe, które utrzymują cię w formie podczas gdy masz dobre stare plotki z przyjaciółmi.

Jeśli jesteś typem miłośnika ruchu na świeżym powietrzu, który szuka wyzwań, być może pot-holing lub klub wspinaczkowy dostarczą Ci emocji, których nie znajdziesz w swoim codziennym harmonogramie. A może zawsze chciałeś hodować rasowe psy!

Wprowadź do swojego życia trochę dodatkowego wigoru!

Zapracowane kobiety często mówią, że nie mają czasu na oddanie się hobby dla kobiet, a przecież to one najbardziej potrzebują zajęcia, które zdejmuje z nich presję! Świat medycyny zdecydowanie popiera hobby dla kobiet, jako zdrowy sposób na "wyłączenie się" od stresu i uniknięcie problemów zdrowotnych, które on powoduje u kobiet - takich jak wysokie ciśnienie krwi, depresja i przejadanie się.

Tak więc ta lista popularnych hobby dla kobiet ma na celu skłonić Cię do zastanowienia się nad nowymi zajęciami, które naprawdę mogą Ci się spodobać i dodać trochę dodatkowego wigoru do Twojego życia!

 1. Pisanie

instagram

Mnóstwo ludzi czuje, że chcieliby pisać o swoim życiu, a może masz świetny pomysł na powieść. W przeszłości pisanie było bardzo trudnym światem, aby włamać się do niego, ponieważ wydawcy są zalewani manuskryptami i mogą tylko kiedykolwiek opublikować określoną ilość każdego roku.

Jednak Amazon zmienił to wszystko i teraz każdy może samodzielnie opublikować swoją powieść, krótki zbiór opowiadań lub jakikolwiek rodzaj książki, którą lubisz poprzez system Amazon! O ile mi wiadomo, self-publish na Amazon jest darmowy, więc co masz do stracenia?

Jedno słowo porady, unikaj oszustw typu "vanity publishing". Są to strony internetowe, które opublikują każdą książkę, ale pobierają duże pieniądze za przywilej zobaczenia twojej książki w druku!

A może czujesz, że chciałbyś pisać artykuły do czasopism. Jest to dobry sposób, aby zacząć pisać i można złożyć swoje artykuły do czasopism i zobaczyć, co mówią, bez żadnych opłat. Pamiętaj, że czasopisma planują swoje roczne artykuły sezonowe z dużym wyprzedzeniem w stosunku do rzeczywistej daty. Więc jeśli twój artykuł lub historia dotyczy tematu Bożego Narodzenia, na przykład, będziesz musiał wysłać go do redaktora około 6 miesięcy wcześniej.

Być może chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu quizu lub łamigłówki o tematyce walentynkowej. Niezależnie od tego, jaki temat Cię interesuje, prawdopodobnie zainteresuje tysiące innych kobiet, więc jest to jedno z hobby dla kobiet, które możesz robić dla zabawy lub dla zysku! Zrób kilka badań online, aby znaleźć specjalistyczne czasopisma, a to da Ci pewne wyobrażenie o setkach magazynów, które są głodne nowych artykułów!

Albo zapisz się za darmo do renomowanej agencji pisania online, takiej jak www.upwork.com i zarabiaj skromne honorarium za swoje pisanie jako wolny strzelec. BTW, jeśli kochasz pisać, dlaczego nie pisać dla nas i otrzymywać wynagrodzenie?

 1. Czytanie

https://www.instagram.com/p/CFhnMM9HYtN/

Może zawsze chciałeś spędzać więcej czasu czytając, ale nie jesteś pewien jaki typ książek by Cię zainteresował. Wybierz się do lokalnej biblioteki i porozmawiaj z bibliotekarką, aby sprawdzić, czy może polecić Ci kilka klasyków lub najnowszych bestsellerów, od których mógłbyś zacząć.

Czytanie jest jednym z hobby, które jest nadal bardzo popularne, pomimo wszystkich nowych technologicznych rozrywek na wyciągnięcie ręki. Czytanie historii trwa o wiele dłużej niż oglądanie "adaptacji filmowej" i jest to o wiele bogatsze doświadczenie, ponieważ wciągasz się w inny świat i wiesz, co bohaterowie myślą i czują bardziej szczegółowo.

Oczywiście, nie każdy chce czytać fikcję i jeśli spojrzeć w bibliotekach online w kategorii non-fiction, znajdziesz książki na każdy temat lub zainteresowanie, które można sobie wyobrazić.

Możesz kupić najnowsze, najgorętsze książki z Amazon.

 1. Dołącz do klubu książki lub załóż swój własny!

Jeśli czujesz, że chcesz coś trochę bardziej towarzyski, a następnie dołączyć do klubu książki w Twojej okolicy lub online. Twoja lokalna biblioteka powinna być w stanie umieścić cię w kontakcie z lokalnych klubów książki.

BBC Radio 4 ma klub książki, który mówi ci, jaką książkę czytają w danym miesiącu. Następnie raz w miesiącu jest program, w którym autor bierze pytania od publiczności i omawia powieść w szczegółach.

To się nazywa Radio 4's Bookclub i można go słuchać online z dowolnego miejsca na świecie na ten link: http://www.bbc.co.uk/programmes/b006s5sf

 1. Spacer z psem

obraz

Wychodzenie z domu i chodzenie po okolicy jest bardzo zdrową rzeczą do zrobienia - ale to może wydawać się nudne, jeśli jesteś na własną rękę. Pomyśl więc o przyjemności, jaką daje spacer z psem w miejscowym parku lub na terenie, który jest ogólnodostępny. I nie, nie musisz być właścicielem psa, aby to robić. Wielu właścicieli psów uważa, że codzienne spacery są uciążliwe i bardzo by się ucieszyło, gdyby ktoś przyszedł i wyprowadził ich psa za nich!

Każde zajęcie, które pozwala doświadczyć natury ma uspokajający wpływ na umysł i łatwo można znaleźć właścicieli, którzy z radością powitaliby szansę na dzień lub dwa "wolne" od obowiązku chodzenia z psem co tydzień!

Umieść kartkę w lokalnym sklepie lub powiedz swoim przyjaciołom, aby zapytali właścicieli psów, których znają. Niektórzy starsi właściciele psów prawdopodobnie chętnie podzieliliby się z Tobą swoimi obowiązkami związanymi z wyprowadzaniem psów!

 1. Zostań wolontariuszem w schronisku dla psów

Lub jeśli jesteś miłośnikiem psów, ale utrzymanie psa nie jest praktyczne dla Ciebie, dlaczego nie rozważyć bycie wolontariuszem w schronisku ratowania psów. Schroniska te przyjmują wolontariuszy z otwartymi ramionami, a Ty możesz zdecydować, jak dużo lub jak mało czasu poświęcić na swoje nowe hobby!

 1. Zajęcia w centrum sportowym

Jeśli w pobliżu znajduje się centrum sportowe, możesz rozważyć rozpoczęcie gry w squasha, badmintona, tenisa lub tenisa stołowego. Niektóre ośrodki prowadzą specjalne kursy w ciągu dnia lub wieczorami, wprowadzając Cię w nowy sport, co jest również świetnym sposobem na poznanie innych ludzi.

Sportowe hobby dla kobiet, jak te wymienione powyżej - plus piłka nożna, rounders, netball i kręgle - są obecnie oferowane w centrach sportowych przez cały rok. Możesz łatwo zadzwonić i zapytać o szczegóły dotyczące grup, do których możesz dołączyć lub stworzyć własną grupę, w której będziesz grać raz w tygodniu.

Jeśli nie chcesz rywalizować z innymi, nie musisz wcale grać według zasad. Wymyśl swoje własne zasady lub w ogóle ich nie stosuj! To bardzo wyzwalające, po prostu walić w piłkę tak mocno, jak tylko potrafisz i przebijać ją nad siatką - bez martwienia się o liczenie, kto ma ile punktów!

Hobby dla kobiet ma dać umysłowi odpocząć od zmartwień i muszę przyznać, że zawsze lubiłam grać w badmintona - ponieważ nie musisz biegać po całym korcie, aby złapać "piłkę", jak w tenisie. Kiedy badmintonowy czółenko uderza o ziemię, przynajmniej pozostaje w jednym miejscu!

 1. Kręgle na świeżym powietrzu

Kluby bowlingowe na świeżym powietrzu były kiedyś przeznaczone tylko dla emerytów, ale teraz zaczynają do nich wstępować kobiety w każdym wieku. Jest to świetny sposób na podjęcie jednego z hobby dla kobiet, które można cieszyć się na świeżym powietrzu, ale bez zbytniego wysiłku!

 1. Jazda konna

instagram

Jazda konna jest kolejnym z hobby dla kobiet, które nigdy nie wychodzi z łaski - zwłaszcza wśród tych, którzy mieli lekcje jazdy konnej jako dziewczyna. A może zawsze chciałeś lekcje jazdy konnej, ale nigdy nie miałeś szansy! Cóż, może teraz jest czas, aby spełnić swoje fantazje o jeździe konnej na wsi!

Wiele kobiet znaleźć kompletne poczucie wolności, które otrzymują podczas jazdy jest najlepszym psychologicznego leczenia na świecie! Spędzanie czasu na wsi i jest wokół zwierząt jest znany jako bardzo uspokajający, zwłaszcza do miasta gals, którzy są odcięci od wielu korzyści z naszego naturalnego świata.

Nie musisz kupić konia, aby zaangażować się w wydarzenia jeździeckie, takie jak lokalne gymkhana lub pokazy koni, albo. To jest świat z dala od większości kobiet codziennej harówki i świetny sposób, aby utrzymać formę, zbyt!

 1. Sztuka - paznokcie

zdjęcie

Tworzenie sztuki jest jednym z hobby dla kobiet, które obejmuje ogromny zakres działań. Być może nie jesteś zainteresowana malarstwem olejnym, ale jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę hasło "nail art" to odkryjesz miliony pomysłowych pomysłów na tworzenie małych dzieł sztuki na sztucznych paznokciach.

Fałszywe paznokcie i nail art zainspirowały miliony kobiet do wyrażenia swojej kreatywności po raz pierwszy w sposób, o którym wcześniej nawet nie myślały! Jest to jedno z tych hobby dla kobiet, które można uprawiać w domu i to bez konieczności kupowania nowego sprzętu. Możesz nauczyć się jak tworzyć wspaniałe wzory na paznokcie online a następnie wykonać je na paznokciach swoich lub swoich przyjaciółek.

 1. Sztuka - szkicowanie i malowanie obrazów

Z drugiej strony, jeśli szukasz hobby, które pomoże ci poznać nowych ludzi i nauczy cię jak rysować i malować obrazy do dekoracji domu, skontaktuj się z lokalnym college'em lub uniwersytetem.

Kursy sztuki dla zupełnie początkujących są bardzo popularne i mają na celu przekazanie ludziom umiejętności wyrażania siebie poprzez szkicowanie i malowanie. Nie talent lub zdolność jest wymagane lub oczekiwane - więc jest to kolejny z hobby dla kobiet mogę bardzo polecam jako sposób, aby mieć trochę "w dół czasu" od swoich zmartwień.

Zajęcia plastyczne są po prostu po to, aby ludzie mogli robić coś zupełnie innego, w towarzystwie nowej grupy przyjaciół. Nikt nie oczekuje, że będziesz umiała już rysować lub malować, jest to po prostu kolejne z wielu przyjemnych i bardzo terapeutycznych hobby dla kobiet, które zawsze cieszy się popularnością.

 1. Garncarstwo i ceramika

Innym pomysłem, który może zabrać cię w zupełnie innym kierunku od codziennej harówki jest nauka robienia ceramicznych/glinianych garnków na zajęciach w lokalnym college'u. Jeśli kiedykolwiek próbowałaś "rzucić" garnkiem przy użyciu obracającego się koła garncarskiego i bryły mokrej gliny, będziesz wiedziała, że może to doprowadzić cię do histerycznego śmiechu!

 1. Gotowanie

Chociaż niektóre kobiety nienawidzą ciężaru codziennego gotowania, jest to również jedno z najbardziej kreatywnych i satysfakcjonujących hobby dla kobiet lub mężczyzn. Uczenie się jak gotować posiłki od zera może robić dużo różnicy twój zdrowie i studiować dobrego odżywianie jest coś ty możesz dzielić z twój romantycznym partnerem, przyjaciółmi i dziećmi.

Możesz też wybrać specjalność, taką jak tradycyjne pieczenie chleba, dekorowanie ciast, kuchnia tajska lub robienie placków. Możesz uzyskać wiele instrukcji z filmów online, a nawet "gotować razem z osobą na filmie", co ułatwia dokładne poznanie każdego kroku.

 1. Śpiewanie

Jeśli kochasz śpiewać, ale nie jesteś obdarzony idealnym głosem - w dzisiejszych czasach nie ma to najmniejszego znaczenia. Istnieje wiele chórów, które po prostu istnieją po to, by spotykać się i co tydzień śpiewać razem nowoczesne piosenki, bo przecież śpiewanie w społeczności to świetna zabawa!

Łatwo jest również uzyskać utwory Karaoke online z YouTube, więc nawet jeśli po prostu zebrać rodzinę i przyjaciół razem na sesję śpiewu raz w tygodniu, jest to kolejny z hobby dla kobiet, które nie musi kosztować ani grosza, ale robi ci świat dobrego!

Jeśli masz dobry głos śpiewający, to pomyśl o dołączeniu do lokalnego chóru, amatorskiego towarzystwa dramatycznego, które robi musicale lub towarzystwa lekkiej opery? Mój ojciec przez lata cieszył się z przynależności do lokalnego towarzystwa operowego, a reszta z nas uwielbiała oglądać koncerty i operetki w ich wykonaniu.

 1. Prowadzenie

Jeśli zauważysz, że masz dużo nadmiaru energii, pomyśl o podjęciu biegania. Jest to jedno z tych hobby dla kobiet, które wymaga jedynie pary butów do biegania, aby zacząć. Wiele kobiet uważa, że bieganie uspokaja je i pomaga im poczuć się bardziej zrelaksowanymi, dzięki czemu mogą cieszyć się spokojnym snem.

Zabierz ze sobą przyjaciela lub dwie przyjaciółki, a po biegu możecie zrobić z tego okazję towarzyską przy kawie i pogawędce. Jeśli stwierdzisz, że naprawdę lubisz to hobby, może zechcesz dołączyć do lokalnego klubu biegowego i zająć się nim bardziej poważnie. Kilka moich przyjaciółek lubi trenować i biegać w maratonach i triatlonach w weekendy, jako antidotum na ich pracę biurową, która oznacza, że przez większość dnia siedzą.

 1. Pływanie

Jeśli, tak jak ja, od lat unikasz basenów, ponieważ uważasz, że obcisłe kostiumy kąpielowe są dla Ciebie bardzo niekorzystne i niewygodne - czytaj dalej! Sukienka kąpielowa lub strój kąpielowy i szorty mogą być tym, na co czekałaś, aby znów zacząć pływać.

Ja właśnie kupiłam bardzo dopasowany strój kąpielowy i szorty (patrz zdjęcie powyżej) oraz kostium kąpielowy, w którym nie wyglądam i nie czuję się jak niegodna "kiełbasa" wciśnięta w zbyt małą skórę!

Stroje kąpielowe bardzo się zmieniły w ciągu ostatnich kilku lat, a strój kąpielowy może być tym, czego potrzebujesz, aby nabrać pewności siebie i zacząć pływać lub uprawiać akrobatykę na lokalnym basenie. Wystarczy, że wejdziesz na stronę http://stores.ebay.co.uk/starfashiondirect/ lub eBay w swoim kraju i wpiszesz hasło: stroje kąpielowe, a zobaczysz wiele atrakcyjnych strojów, które zakryją więcej ciała i pozwolą Ci poczuć się pewniej.

Starfashion direct w Australii jest zdecydowanie najtańszy, a ja kupiłam od nich 3 stroje kąpielowe online, które są dobrze wykonane i mają dobrej jakości elastyczną tkaninę. Pamiętaj tylko, że rozmiar jest dla chińskich kobiet, więc zamów o jeden rozmiar większy niż normalnie nosisz.

Pływanie to kolejne z hobby dla kobiet, które jest dobre dla umysłu i ciała, wystarczy zadzwonić lub zgłosić się do lokalnego basenu, aby dowiedzieć się, jaki jest harmonogram ćwiczeń w wodzie lub sesji tylko dla kobiet (bez krzyczących dzieci biegających i skaczących wszędzie!).

 1. Scrapbooking

Robienie scrap-book zdjęć, które wycięłaś z magazynów, bo są ciekawe lub ładne to kolejne z tanich, ale absorbujących hobby dla kobiet i dziewcząt, które zrobiło wielki come-back ostatnio.

Możesz dowiedzieć się o kupowaniu pięknych zabytkowych skrawków decoupage online i dołączyć do społeczności scrap-swap online. Możesz też zrobić album wspomnieniowy o swoim życiu, miejscach, które odwiedzasz lub krajach i zabytkach, które planujesz odwiedzić pewnego dnia. Niektóre kobiety robią scrap-book ze zdjęciami ulubionych celebrytów, ich stylów mody, fryzur i ciekawych tatuaży, aby mogły skopiować konkretny strój, parę butów lub fryzurę. Możesz też zrobić album o swoim ulubionym piosenkarzu lub zespole i prześledzić postępy ich kariery.

 1. Tworzenie biżuterii

Tworzenie biżuterii to jedno z hobby dla kobiet, które jest częścią wielkiego wzrostu zainteresowania rzemiosłem. Spowolnienie gospodarcze sprawiło, że wszyscy jesteśmy bardziej świadomi pieniędzy, które wydajemy na osobiste akcesoria i będziesz zaskoczona, jak łatwo i tanio można kupić materiały do wyrobu biżuterii online i zrobić własne rzeczy!

Uwielbiam sposób, w jaki biżuteria stała się jednym z rzemiosł multimedialnych, na przykład robienie bransoletki z paska kwiecistej tkaniny w stylu vintage, a następnie doszycie do niej wybranych przez siebie "charmsów". Może to być cokolwiek, co możesz znaleźć z tyłu swojej szkatułki na biżuterię, jak pojedyncze kolczyki, stare broszki Twojej babci, a nawet ładny guzik lub dwa!

Taka biżuteria boho pozwala Ci być pomysłową i stworzyć coś, z czego możesz być dumna, za niewiele, a przy tym za godzinę spędzoną na jej składaniu. Ja czasami kupuję zepsutą biżuterię w sklepach charytatywnych za kilka groszy, a następnie używam jej w moich DIY naszyjnikach, bransoletkach lub ankletach.

Plus spojrzeć online na bukiety broszki jak jeden powyżej, modne panny młode są niosąc DIY bukiety broszki zamiast tradycyjnego bukietu kwiatowego!

 1. Produkcja wina

To był jeden z moich ulubionych hobby, dla kobiet lub kogokolwiek innego, przez lata! Specjalizowałam się w winach owocowych robionych z owoców, które były w specjalnej ofercie (lub za darmo, bo właśnie zaczynały się psuć). Musisz tylko kupić kilka rzeczy, aby zacząć, jak na przykład demi-john (lub możesz użyć pustego 5 galonowego pojemnika na wodę za darmo), specjalny korek i rurkę, aby pozwolić gazowi uciec podczas gdy piękne wino się rozwija i trochę drożdży winnych. Wszystko jest dostępny od lokalnych aptek.

Kiedy byłem oddanym winiarzem, miałem świetną książkę pełną prostych przepisów winiarskich, ale w dzisiejszych czasach nie musisz kupować książki "how-to book", wystarczy, że skorzystasz z internetu w poszukiwaniu przewodników winiarskich i przepisów!

 1. Kluby winiarskie

Jeśli masz ochotę poznać nowych ludzi w ramach projektu "Hobby dla kobiet", sprawdź, czy istnieje lokalny, amatorski klub winiarski, do którego możesz dołączyć. Nigdy nie byłam członkiem klubu winiarskiego, ale miałam szczęście uczestniczyć w jednej z imprez amatorskiego klubu winiarskiego.

Był to "taniec w stodole" z profesjonalnym "dzwonnikiem", który wykrzykiwał kroki, więc każdy mógł się przyłączyć. Każdy stół miał wybór darmowych win i alkoholi wykonanych przez członków klubu i był to jeden z najlepszych wypadów nocnych, jakie kiedykolwiek miałem! Tak więc kółka winiarskie są dobrym miejscem do nawiązywania nowych znajomości z towarzyskimi ludźmi w luźnej atmosferze, niezależnie od tego, czy szukasz hobby dla kobiet, mężczyzn czy par!

 1. Degustacja win

Jeśli wolisz pić wyborne wina do produkcji win wiejskich, to mój wybór popularnych hobby dla kobiet musi zawierać degustację win. Nauka o dobrym winie, rodzajach winogron i metodach produkcji może być fascynującym hobby.

Jest bardziej prawdopodobne, że znajdziesz działania związane z degustacją wina w mieście, gdzie sprzedawcy wina, restauracje i luksusowe hotele często organizują imprezy degustacyjne jako część ich działań marketingowych.

Możesz dowiedzieć się o nich pytając w specjalistycznym sklepie z winami lub dzwoniąc do lokalnych hoteli/restauracji. Jeśli nie możesz znaleźć wydarzenia związanego z degustacją wina, zbierz grupę przyjaciół i poproś lokalny hostel o zorganizowanie takiej imprezy. Powinny one skakać na szansę zdobycia grupy kolatorów zainteresowanych nauką o dobrym winie!

A jeśli naprawdę zainteresujesz się winami szlachetnymi, istnieje wiele wakacji nastawionych na zwiedzanie słynnych obszarów produkcji wina i bodeg.

 1. Jazda po torze

Jeśli Twój pomysł na hobby dla kobiet jest bardziej skoncentrowany na popychaniu siebie do granic możliwości fizycznych, rozważ dreszczyk emocji związany z jazdą na torze wyścigowym. Wiele torów wyścigowych oferuje pakiety dzień jazdy na torze, a jeśli spróbujesz i okaże się, że lubisz emocje bez prędkości-limit jazdy, są kluby można dołączyć, zbyt.

 1. Dzierganie na drutach

Starożytna sztuka dziergania cieszy się ogromnym powrotem do popularności, gdy szukamy przyjaznych dla środowiska sposobów życia. Dzierganie jest jednym z praktycznych rzemiosł, które jest niezwykle popularne na całym świecie i nie tylko jako jedno z tradycyjnych hobby dla kobiet - wielu mężczyzn lubi dziergać, zbyt.

Jeśli szukasz hobby dla kobiet, które również mają praktyczne zastosowanie, nauka robienia na drutach jest bardzo atrakcyjnym pomysłem. W sieci można znaleźć mnóstwo poradników jak robić na drutach i filmów demonstracyjnych/lekcji na YouTube. Keen knitters znaleźć to bardzo relaksujące hobby, ale jak postęp w swojej zdolności, można również korzystać z intelektualnej stymulacji, że nowy i bardziej skomplikowany wzór niewątpliwie zapewnia.

Nie ma to jak przyjemność z ukończenia wygodnego, ciepłego i modnego projektu. Jeśli nadal uważasz dzianinowe ubrania za nieco staroświeckie, musisz zaktualizować swoje wyobrażenia, ponieważ nowa generacja projektantów wzorów dziewiarskich oferuje kilka bajecznie modnych i świeżych dzianin.

 1. Ogrodnictwo

Ogrodnictwo to kolejne z najbardziej popularnych hobby dla kobiet i nawet jeśli nie masz pełnego ogrodu, z pojemnikami i pionowymi metodami uprawy, nadal możesz czerpać wiele przyjemności z tego zajęcia.

Uwielbiam hodować kwiaty i rośliny z nasion, takie jak lawenda i petunie, aby cieszyć się nimi w doniczkach umieszczonych na moim balkonie na pierwszym piętrze. Można też wyhodować z nasion rośliny domowe, takie jak Coleus, które mają piękne kolorowe liście i łatwo kiełkują w pomieszczeniach o każdej porze roku.

Niezależnie od tego, czy uprawiasz sałatę i szczypiorek na tarasie, czy też uprawiasz ogródek działkowy pełen warzyw, kontakt z naturą w ten sposób to świetny sposób na "wyłączenie" stresu.

 1. Fotografia

Teraz, gdy aparaty cyfrowe są tak przystępne cenowo, a obróbka zdjęć może być wykonywana w domu, jest to jedno z hobby dla kobiet, które nie wymaga dużych nakładów finansowych, a może być niezwykle satysfakcjonujące.

Lokalne uczelnie oferują kursy dla początkujących w fotografii lub można znaleźć wiele informacji, aby rozpocząć online. Dzięki Facebookowi i indywidualnym blogom, które tak łatwo założyć i wykorzystać do prezentowania swoich zdjęć, sztuka fotografowania stała się niezwykle popularna.

 1. Naucz się grać na instrumencie muzycznym

Miałem lekcje gry na pianinie jako dziecko, ale zrezygnowałem z nich, gdy byłem obciążony pracą domową w szkole średniej. Później, jako dorosły, zacząłem mieć lekcje gry na pianinie i cieszyłem się pracą nad moimi pierwszymi egzaminami fortepianowymi. Nie mogę twierdzić, że mam duży talent, ale w tamtym czasie, kiedy moja praca była po prostu nudna i potrzebowałam czegoś dodatkowego, było to dla mnie interesujące.

Kiedyś uważano, że być może pierwsze 15-20 lat to czas na naukę, a potem nie było już zbyt wielu okazji do nauki nowych czynności! Jednak wraz z uświadomieniem sobie, że uczenie się przez całe życie jest nie tylko możliwe, ale wręcz pożądane, aby utrzymać umysł w dobrej formie, wielu dorosłych uczy się grać na instrumencie muzycznym po raz pierwszy.

Więc jeśli myślisz o muzycznych hobby dla kobiet, teraz jest czas, aby wybrać swój instrument i zacząć się uczyć! Ponownie powtarzam, że nie ma znaczenia, czy jesteś wszystkie palce i kciuki, to, co się liczy, to fakt, że będziesz robić coś, co zawsze chciałeś zrobić! Hobby dla kobiet polega na próbowaniu nowych rzeczy, aby zobaczyć, czy je lubisz - czy nie!

 1. Wyrób świec

To jest na mojej własnej liście hobby do zrobienia, kiedy mam dość moich obecnych ulubionych. I ostatni boże narodzenie, znajdowałem bardzo dobrą świeczka robić zestaw na Amazon który dawałem jako prezent przyjacielowi który cieszy się rzemiosło hobby dla kobiet.

To był wielki sukces i mój przyjaciel miał mnóstwo zabawy podejmowania i personalizacji partii świec! Później bardzo zainteresowała się robieniem świec od podstaw z wosku pszczelego, w wielu różnych kształtach, zapachach i kolorach, a wszystko to dzięki czytaniu poradników na YouTube.

 1. Wolontariat

Jeśli uwielbiasz czuć, że wykorzystujesz swój wolny czas w pożyteczny sposób, aby pomóc innym, istnieje tak wiele możliwości, aby wolontariat stał się jednym z Twoich hobby. Dla kobiet, które uważają, że mają dodatkowy czas na swoich rękach, lub którzy po prostu chcą zaangażować się w lokalnych organizacjach charytatywnych, wolontariat jest zdecydowanie jednym z popularnych hobby dla kobiet.

Jeśli nie jesteś pewien, co dokładnie mógłbyś zrobić, aby pomóc, dlaczego nie usiąść i zrobić listę lokalnych organizacji charytatywnych, a następnie zadzwonić do nich, aby mieć rozmowę o ewentualnym dołączeniu do nich jako wolontariusz. Wyjaśnią one, jakiego rodzaju umiejętności lub ogólnej pomocy potrzebują i można zdecydować, co pasuje do Ciebie najlepiej później.

Od siekania warzyw i robienia zupy w lokalnej kuchni, po organizowanie konserw przekazywanych do Banku Żywności lub pracę w sklepie charytatywnym - Twój wkład w pomoc innym będzie bardzo ceniony i pozwoli Ci nawiązać kontakt z wieloma nowymi ludźmi.

 1. Spacery w domu

Wykonywanie ćwiczeń, które wszyscy powinniśmy wykonywać podczas spacerów, może czasem wydawać się niemożliwe. Ale "chodzenie w domu" jest idealne dla każdego, kto nie chce wychodzić na zewnątrz przy złej pogodzie lub mieszka w mieście.

W serwisie YouTube można rozpocząć ćwiczenia spacerowe odpowiadające 1 mili, 2 milom lub dłuższemu dystansowi, jeśli skorzystasz z tego linku: https://www.youtube.com/watch?v=KCe3ZS7pAC4 lub wpiszesz Lesley Sansome: 1 mile walk.

Sama korzystam z tych filmów i uważam, że są naprawdę przydatne, aby pomóc mi w "hobbystycznym ćwiczeniu chodzenia" w domu! Znalazłam też w internecie darmowe filmy ze spacerami, które możesz oglądać podczas chodzenia po domu, więc możesz poczuć się tak, jakbyś spacerował np. po nowoczesnym mieście Sydney w Australii, po lesie w Peru lub po karaibskiej plaży! Poszukaj w Internecie darmowych filmów o bieżni.

Chodzenie po domu i "odkrywanie świata" stało się jednym z moich ulubionych hobby. Dla kobiet, które szukają taniego zajęcia fitness, które jest jednocześnie ciekawym hobby do uprawiania w domu - to jedno jest trudne do pobicia!

 1. Gry online

Gry online to jedno z nowych hobby dla kobietXXI wieku, które przyniósł nam Internet, więc możesz cieszyć się tym zajęciem w domu.

Każda gra ma swoje własne forum dyskusyjne, na którym możesz wymieniać się opiniami, poznawać nowe strategie i rywalizować z graczami z całego świata. Z pewnością nie jest to ograniczone do gier wojennych i agresywnych rzeczy, które dostają najwięcej rozgłosu.

Istnieją gry wymagające myślenia, gry typu "rozwijaj swoją logikę" i wiele gier intelektualnych, jak również. Lubię grać w Scrabble online, ponieważ nie mam nikogo, kto chciałby grać ze mną w prawdziwym życiu!

Poświęć trochę czasu i zrobić kilka badań, aby znaleźć rodzaj gry, która piques swoje zainteresowanie - istnieje ogromny wybór gier do wyboru - więc wybór i wypróbowanie swoich ulubionych gier online może stać się hobby w sobie!

 1. speleologia

Speleologia to bardzo popularne hobby, mimo że nie pojawia się zbyt często w mediach. Znane również jako speleologia, jest najlepiej opisane jako odkrywanie świata pod naszymi stopami, który może być niesamowicie piękny i dziwny.

Jest to jedno z tych hobby dla kobiet, które wymaga dużo uwagi i koncentracji, ponieważ pokonujesz drogę wzdłuż bardzo wąskich tuneli, które mogą otworzyć się na rozległe sale i podziemne "jeziora". Każda jaskinia jest nowa przygoda i można dowiedzieć się więcej o pot-holing z lokalnych klubów z witryny online.

 1. Organizuj imprezy z grami planszowymi

Jeśli lubisz mieć przyjaciół w domu, ale nie są chętni na tylko hosting kolacje, a następnie o Games Night strony mogą być idealne dla Ciebie!

Tradycyjne gry planszowe, takie jak Cluedo, tajemnica morderstwa gry, lub Monopoly, klasyczny wheeler-dealer gry są nadal dużo zabawy i zrobić dla wielkiego wieczoru rozrywki z dala od pasywnych pościgów oglądania T.V. lub Internetu.

Strony gry planszowe są dość popularnym wyborem jako hobby dla kobiet, ponieważ są one czymś, co wszystkie grupy wiekowe i płci mogą cieszyć się razem! I grał Dilemma gra planszowa w domu przyjaciela niedawno i rozmawialiśmy i śmialiśmy się o dylematach i naszych reakcji na nich na godziny!

Istnieje szeroki wybór gier do wyboru, w tym Trivia, Scrabble, Betrayal w House on the Hill i zgadywania gier opartych na uczestników robi szybki szkic. Plus Amazon również pokazuje szereg świeżych, nowych gier planszowych każdego roku.

Jeśli ty i twoi przyjaciele mają dzieci, jest to świetne hobby, ponieważ wszyscy możecie się przyłączyć i grać w różne gry razem. Zamów pizzę lub jedzenie na wynos i otwórz kilka butelek, a będziesz miał wspaniałe hobby, które obejmuje wszystkich w zabawie!

 1. Zbadaj swoje drzewo genealogiczne

Zachęceni przez programy w telewizji, badający drzewa genealogiczne gwiazd sprawili, że więcej osób niż kiedykolwiek zainteresowało się tym fascynującym hobby. Oczywiście, teraz, gdy mamy zasoby zapewnione przez Internet, jest to kolejne z hobby dla kobiet, które zyskuje na popularności każdego roku.

Jest to hobby, które wymaga czasu i cierpliwości, jak rozwikłać linię czasu swojej rodziny i może poprosić o pomoc od dalekich krewnych, ale kobiety, które robią to hobby powiedzieć, że jest to bardzo satysfakcjonujące.

Często można dobrze zacząć, śledząc swoich krewnych przez Facebooka lub Linked-in! Niedawno skontaktował się ze mną poprzez moją stronę Linked-in drugi kuzyn mieszkający w innym kraju, który był ciekaw dowiedzieć się więcej o stronie rodziny jego zmarłej matki.

Nie widziałam go odkąd był małym chłopcem i bardzo miło było być z nim w kontakcie jako dorosły i zobaczyć zdjęcia jego własnej rodziny!

Mam nadzieję, że niektóre z moich propozycji hobby dla kobiet wzbudziły twoje zainteresowanie i zainspirowały cię do spędzenia kilku godzin tygodniowo na robieniu czegoś, co naprawdę sprawia ci przyjemność!