Strona główna > Strój sportowy dla kobiet > Jak wybrać strój kąpielowy?

Wybór dobrego stroju do pływania może być sprawą problematyczną. Najwięcej kłopotów w tej dziedzinie mają kobiety. W sklepach sportowych możemy znaleźć obecnie wiele różnych propozycji. są one przede wszystkim dość mocno zróżnicowane, gdy chodzi o fason czy kolorystykę. Ciężko będzie zatem dokonać jednego wyboru. Sugerować się należy jednak przede wszystkim przydatnością takiego stroju. Najprostszy podział to oczywiście kostiumy jedno oraz dwuczęściowe. Każdy z nas będzie sprawdzał się w innych warunkach. Stroje jednoczęściowe są znakomite do pływania na zamkniętym basenie. Kupując taki model powinniśmy zobaczyć jaką ma konstrukcję. Przede wszystkim strój taki nie powinien ograniczać naszych ruchów, musi być dobrze dopasowany do ciała i jednocześnie kształtu sylwetki. dobrze dobrany poprawi wygląd i sprawi, że czujemy się komfortowo.

Kupując strój na basen musimy także sprawdzać, z którego jest on wykonany. Tkanina powinna być również odporna na działanie chloru. W przeciwnym razie na kostiumie szybko pojawi się przetarcie i dlatego dojdzie do jego zniszczenia. Stroje jednoczęściowe różnią się między sobą. Jedną z istotnych różnic będzie długość nogawki. Typowo są tam oczywiście wycięte nogawki. Taki rodzaj stroju jest dla kobiet o niskim wzroście. Takie kobiety powinny także wybierać sportowy strój kąpielowyjednokolorowe modele. Jeśli chce się ukryć niedoskonałe biodra będzie można zdecydować się na formę krótkich spodenek a także jakieś interesujące połączenia kolorów, które będą przyciągać wzrok do materiału a nie doskonałości sylwetki.

Ważnym elementem będzie również układ ramiączek w stroju. Mogą one przebiegać w sposób tradycyjny albo też krzyżować się na plecach. Skrzyżowane ramiączka doskonale sprawdzają się w trakcie pływania. Nie będą się zsuwać w trakcie wykonywania nawet intensywnych ruchów i nie będą przeszkadzać nam w treningu, a to bywa niekiedy dokuczliwe, gdy chodzi o tradycyjne ramiączka. Strój dwuczęściowy polecany będzie na plaże oraz na otwarte kąpieliska. Można więc założyć go latem na basen otwarty. Kostiumy takie najczęściej nie będą odporne na chlor, dlatego trzeba również zastanawiać się nad tym, gdzie będziemy w takich właśnie strojach pływać.

Oczywiście zdecydowanie mniej problemów z wyborem spodenek do pływania będą mieli mężczyźni. Na basen mogą założyć po prostu kąpielówki czy szorty, ściśle przylegające do ciała. Nie zmieniają położenia nawet w trakcie intensywnego treningu. Szorty będą zaś stroje głównie na plaże, takie spodenki są cienkie, dlatego ich zaletą będzie szybkie wysychanie.