Strona główna > Strój sportowy dla kobiet > Kurtki narciarskie – moda sportowa wychodzi na ulice

Sportowe kurtki wkroczyły na światowe wybiegi nie tak dawno podczas pokazów nowej kolekcji a to znaczy, że będą już niedługo dominować naszych ulic. Warto zobaczyć jak ten trend poznać w codziennym ubiorze. Kurtki przypominające te ze stoków narciarskich to jeden z najważniejszych trendów obecnego sezonu. Wylansowali je projektanci tacy jak Balenciaga, Richard Malone, Fendi, Moschino czy Chanel. Okazuje się więc, że autorytecie z tej branży mocno idą obecnie w tym kierunku.

Gładka czy pikowana?

Jeśli zobaczymy fotografie z pokazów mody szybko zobaczymy, że projektanci traktują temat kurtek nieco swobodniej. Dlatego w sklepach znajdzie się między innymi propozycje oversizowe, które rzeczywiście przypominają nie tylko narciarskie kurtki pikowane, ale również puchowe płaszcze. Na co się zdecydować? Niepodważalną zaletą typowej kurtki narciarskiej jest nieprzemakalność i oddychalność tkaniny. Taka kurtka ma także specjalny kaptur, wysoki kołnierz oraz wiele kieszeni.

Jeśli typowa propozycja kurtki narciarskiej nie będzie Was przekonywać warto się zdecydować na taką pikowaną. Cieńsze i bliższe ciału kurtki w stonowanych kolorach mogą wpisać się w elegancki wygląd. Natomiast prawdziwe miłośniczki mody idą w kierunku dużych oversizowych puchowych kurtek albo płaszczy, które przeżywają obecnie wielki powrót do modowego świata. Najmodniejsze są krótkie ale jednocześnie szerokie kurtki, które nosi się rozpięte i nieco nonszalancko osuwające się z ramion. Warto wybrać również kurtkę w metalicznym kolorze: srebrnym lub złotym, które także będą supermodne w tym sezonie.

kurtka pikowanaDodatki eleganckie czy casualowe?

Na pewno chcemy wyglądać modnie, dlatego ważne będą również dodatki na jakie się zdecydujemy. Z czym więc będzie można zestawić taką właśnie kurtkę? Mamy dwa sposoby. Z jednej strony można iść w kierunku luksusowych marek i będzie można połączyć w ten sposób styl klasyki, elegancji, luksusu z dodatkiem sportu. Oczywiście takie połączenie może przerazić tradycjonalistki modowe, dlatego możliwe, że one będą wolały zdecydować się na długi puchowy płaszcz, który będzie zestawiony z jeansami czy też botkami na słupku.

Mamy oczywiście wiele ciekawych dodatków, które określić będzie można jako bajery. Powiedzieć będzie można między innymi o takich kwestiach takich jak futrzane czapy, które obecnie są promowane przez wiele różnych firm na rynku. Kurtki narciarskie to taki trend, który może nie zaskakuje, ale dzięki temu można również powiedzieć, że jest dla kobiet stosunkowo łaskawy.