Strona główna > Strój sportowy dla kobiet > Sportowe sukienki dresowe – z czym je nosić?

Czy w końcu projektanci zrozumieli, że nowoczesna kobieta ma dużo obowiązków i nie będzie w stanie przez cały dzień funkcjonować w ołówkowej spódnicy, na szpilkach i przy białej koszuli? Możliwe, że tak się właśnie stało, ponieważ tegoroczne kolekcje to wiele ciekawych propozycji, pośród których pojawia się sportowy szyk i nutka kobiecości a także nutka elegancji. Nie będzie sztuką dobrze wyglądać w klasycznej czarnej z jedwabiu. Dużo więcej będzie zabawy, gdy chce się założyć dres i jednocześnie zachwycić swoim wyglądem. Pośród tych różnych propozycji pojawiają się między innymi dresowe sukienki. Jak to więc wygląda i czy można zestawić sukienki dresowe w taki sposób, że będą one się idealnie prezentować?

Sportowe sukienki na pokazach mody

Szaleństwo na sportową elegancję zaczął przygotować projektant mody Tom Ford. Jedna ze stworzonych kolekcji zwiera wyłącznie ubrania, które pochodzą z boiska do koszykówki. Dzięki pomysłowi na oryginalną elegancką seksowną interpretacje sportowych ubrań dresowych udało mu się rozpowszechnić sukienki dresowe tak, że stały się one pewną częścią codziennego stylu i dzięki nim będzie można mówić o tym, że da się uciekać do sformalizowanego stylu korporacyjnego. W ten sposób wraca się poniekąd do młodych sentymentalnych lat. Wiele gwiazd od dawna właśnie korzysta z dresowych sukienek i okazuje sneakersy​się, że ten luźny styl sportowy jest ich wielkim sukcesem.

Sukienka dresowa na co dzień

Dresowe sukienki w sportowym stylu stanowią ciekawy element codziennej letniej garderoby. Przede wszystkim dzieje się tak dlatego, że są one wygodne, miękkie i przewiewne a jednocześnie są bardzo stylowe. Tego typu sukienka będzie dobra na czas wolny, ale również do pracy czy na spotkania biznesowe. Klasyczna popielata sukienka z balerinkami w jasnych pastelowych kolorach powinna zaprezentować się doskonale. Można ewentualnie do takiej sukienki zestawić również ładne sandały i taka stylistyka również będzie charakteryzowała się udaną formą. W chłodniejsze dni wybór może paść na adidasy czy sneakersy.

Wieczorne wyjście w sukience dresowej

Okazuje się, że sukienkę dresową na wieczór również można zestawić ze szpilkami i takie stylizacje także obecnie się pojawiają i można się z nimi spotkać. Jeśli czeka nas noc w klubie niekoniecznie trzeba iść w klasykę również można będzie wybrać zestawienie, którego częścią będzie właśnie sukienka dresowa i jeśli do tego uda się dobrać ładne szpiki estetyka będzie perfekcyjna i będzie można wyglądać dzięki temu stylowo.