Strona główna > Strój sportowy dla kobiet > Moda sportowa nie musi być nudna!

Bycie aktywnym dla wielu osób to sposób na życie. Sportowcy czy trenerzy stają się bohaterami masowej wyobraźni a obok tego idzie również trend na wszystko co zdrowe, ekologiczne, pozwala osiągać harmonię ciała oraz ducha. Moda na zdrowy tryb życia to najlepszy trend, jaki od jakiegoś czasu się pojawił. Chodzi o to, że dzięki niemu dbamy o siebie, jesteśmy między innymi świadomymi konsumentami. Jak powinna wyglądać odzież o sportowym charakterze? Buty antypoślizgowe, odprowadzająca wilgoć odzież, wodoodporna, oddychająca. Chciałoby się powiedzieć, że ogólnie mają to być propozycje przede wszystkim praktyczne. Nic bardziej mylnego, ponieważ obecnie producenci stawiają na wiele nowych technologii i przygotowywane produkty są rzeczywiście coraz lepsze. Polscy projektanci oraz producenci coraz chętniej idą w kierunku różnorakich eksperymentów, ale możliwe że dzięki temu te propozycje jakie są przygotowywane stają się coraz lepsze i można oceniać je rzeczywiście pozytywnie.

Można również zauważyć, że poniekąd sportowe motywy wychodzą równie spoza kolekcję ważnych projektantów, pojawiają się praktycznie na każdej rewii mody, ponieważ takie elementy przede wszystkim świetnie się prezentują, wykazują również formę praktyczną i to możliwe, że decyduje o ich popularności. Dresy w sportowe butyróżnych formach wchodzą do mody zamiast dopasowanych legginsów, obszerne koszulki zastępują topy. Pojawiają się ciekawe, rzucające się w oczy żywe kolory. Zamiast wzorów nieco sztampowych marki stawiają na malarstwo abstrakcyjne, dynamiczną kreskę z komiksów, niekiedy wybiera się skalowanie fotografii.

W 2010 roku Isabel Marant również zaproponowała swoją sportową propozycję a mianowicie buty na koturnie o sportowym charakterze, które zostały pokochane przez świat. Modele rezerwowane do tej pory przede wszystkim dla sal gimnastycznych pojawiły się nawet na czerwonych dywanach a więc rzeczywiście było to spore zaskoczenie, ale nie można zaprzeczyć, że raczej zaskoczenie na plus. Wielkie marki idą w kierunku tego typu stylizacji, gdzie mamy wyraźnie zauważalne sportowe stylizacje i takie propozycje nadal są w modzie. Dlatego również te duże marki wprowadzając motywy sportowe do swoich stylizacji idą krok dalej i dlatego rozpoczynają również współpracę ze znanymi postaciami ze świata sportu, ponieważ dzięki temu rzeczywiście mogą jeszcze lepiej w tym kierunku się promować. Jeśli będziemy decydować na sportowe stylizacje na pewno znajdziemy sporo interesujących propozycji, ponieważ najlepsze domy mody idą cały czas w tym kierunku.